URGO BURNS sterylne opatrunki na OPARZENIA I RANY (4 szt)

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,99 zł 19.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

URGO STERYLNE OPATRUNKI NA OPARZENIA I RANY POWIERZCHNIOWE

Wskazania:

Urgo Sterylne opatrunki przeznaczone są do stosowania na oparzenia powstałe przy pracach domowych,  pierwszego i drugiego stopnia, a także na powierzchniowe rany. Opatrunek skutecznie uśmierza ból i ułatwia gojenie.

Właściwości:

Opatrunki URGO na oparzenia i rany powierzchniowe zawierają opatentowaną siateczkę lipidowo-koloidową, która szybko łagodzi ból, przyspiesza gojenie i umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku, ponieważ nie przykleja się do rany. Przy zetknięciu gazy z wysiękiem z rany tworzy się lipidowo-koloidowy żel. To powoduje, że powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku. Opatrunek wyposażony został w nieprzywierającą, przepuszczającą powietrze gazę, która składa się z poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny. Opatrunek jest wyjątkowo miękki i wygodny. Co ważne, dostosowuje się do ruchów ciała.

Stosowanie:

Oparzenia powierzchniowe drugiego stopnia: Na początek schłodź ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia. We wszystkich przypadkach: Oczyść ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. W przypadku oparzenia nigdy nie stosuj barwnych roztworów antyseptycznych, takich jak eozyna. Starannie osusz przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbaj o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekuj ranę. Oderwij folię ochronną. Nałóż na ranę. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Proces leczenia trwa zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

Ważne informacje:

Opatrunku nie należy stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia; oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia na twarzy.

Ponowne użycie opatrunku przeznaczonego do jednorazowego użytku może wywołać infekcje.

Opatrunek na oparzenia Urgo należy przechowywać w suchym i niewidocznym dla dzieci miejscu.

Opakowanie:

4 sztuki

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

URGO opatrunek w sprayu (40 ml) URGO opatrunek w sprayu (40 ml)
Cena: 14,85 zł
URGO plastry na pęcherze DUŻE (5 szt) URGO plastry na pęcherze DUŻE (5 szt)
Cena: 15,99 zł
URGO plastry na pęcherze MAŁE (6 szt) URGO plastry na pęcherze MAŁE (6 szt)
Cena: 15,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium