URGO BURNS- siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe 8x8cm (4 sztuki) DUŻE

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,99 zł 25.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: URGO
Kod produktu: 8CCE-64070_20200623131512

Opis

OPIS

URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe to gotowa do użycia, sterylna siateczka z opatentowaną technologią lipido-koloidową (TLC). Skuteczność TLC została potwierdzona w badaniach klinicznych.

 

Opatrunek składa się z cienkiej poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny.

URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe:

  • Leczy oparzenia I i II stopnia oraz rany powierzchniowe.
  • Szybko uśmierza ból.
  • Przyspiesza gojenie – hydrokoloid w kontakcie z wysiękiem z rany tworzy lipidowo-koloidowy żel. Dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku.
  • Umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku – cząsteczki wazeliny zapobiegają przywieraniu opatrunku do rany.
  • Dopasowana do wielkości rany - możliwość docięcia siateczki lub ułożenia siateczek jedna obok drugiej, aby pokryć rozległe rany o nieregularnym kształcie.


KATEGORIA PRODUKTU

Wyrób medyczny

WSKAZANIA

Oparzenia I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, i rany powierzchniowe.


SPOSÓB UŻYCIA

W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia.

We wszystkich przypadkach: Oczyścić ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. Przemyć wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzenia nigdy nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekować ranę. Nie należy usuwać warstwy martwego naskórka jeżeli nie zejdzie samoczynnie. 

Oderwać folię ochronną. Nałożyć na ranę. Opatrunek w postaci siateczki w razie potrzeby można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru przy pomocy czystych, zdezynfekowanych nożyczek, a następnie przykryć drugim opatrunkiem takim jak rozciągliwa opaska lub plaster. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Czas stosowania opatrunku to zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran. W rozległych oparzeniach, zalecane jest aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, Oparzenia musi być zużyty od razu po otwarciu. Do jednorazowego użytku. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran. W rozległych oparzeniach, zalecane jest, aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, pojawiające się na zdrowej skórze, ból…) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. URGO SIATECZKA NA OPARZENIA I RANY POWIERZCHNIOWE musi być zużyta od razu po otwarciu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, światła i wilgoci.

 

PRZECIWSKAZANIA

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

 

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać z dala od źródeł ciepła, światła i wilgoci.

 

STOSOWANIE
Pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48.

 

OPAKOWANIE

4 siateczki o rozmiarach 8 x 8 cm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl