TEST witaminy D wyrób medyczny do samokontroli 1sz

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 33,24 zł 33.24
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 2E91-6828C

Opis

Test witamina D

1 szuka

Milapharm Home Check Test Witaminy D jest przeznaczony do oznaczania poziomu witaminy D w próbce krwi, pobranej z opuszki palca. Obniżony poziom witaminy D może być przyczyną różnych stanów chorobowych. To między innymi choroby układu kostnego, cukrzyca, choroby układu krążenia oraz choroby autoimmunologiczne. Regularnie monitorując poziom witaminy D można w precyzyjny sposób ustalić dawki preparatów, uzupełniających niedobory.

  • Badanie poziomu witaminy D w organizmie jest zalecane w wielu przypadkach, w szczególności u pacjentów z nadwagą, chorującym na cukrzycę, choroby skóry lub zapalenie stawów.
  • Regularne oznaczanie poziomu witaminy D powinny wykonywać, kobiety w okresie klimakterium, a także wszyscy, którzy borykają się z obniżoną odpornością. Aby przeprowadzić TEST WITAMINA D nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać – badanie można wykonać o dowolnej porze.
  • Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona odpowiedzialna za prawidłową gospodarkę wapnia i fosforu w organizmie. Witamina D3 jest naturalnie produkowana w ludzkiej skórze w wyniku ekspozycji na światło, a witamina D2 jest pozyskiwana głównie z pożywienia lub suplementacji. Witamina D jest transportowana do wątroby, gdzie jest magazynowana w postaci 25-hydroksywitaminy D – 25(OH)D. Niedobór uznawany jest za częsty problem zdrowotny naszego społeczeństwa, który jest przyczyną wielu poważnych chorób: osteoporozy, chorób nowotworowych, układu krążenia, o podłożu autoimmunologicznym, cukrzycy czy depresji.

Wskazania:

Przeznaczony do oznaczania poziomu witaminy D – 25 (OH) D w próbce krwi pobranej z opuszki palca.

Test półilościowy, wynik w 4 zakresach w ciągu 10 minut:

  • niedobór: poniżej 10 ng/ml,
  • poziom obniżony: 10-30 ng/ml,
  • poziom prawidłowy: 30-100 ng/ml,
  • poziom podwyższony: powyżej 100 ng/ml.

Stosowanie:

Test wykonuje się poprzez pobranie próbki krwi z palca i umieszczenie jej w studzience testowej. Wynik pojawia się już po 10 minutach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl