MILAPHARM test na Helicobacter Pylori antygen 1 sz

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 17,09 zł 17.09
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: D5F6-325AD

Opis

TEST HELICOBACTER ANTYGEN domowy,

kasetkowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori

Zastosowanie:

TEST HELICOBACTER ANTYGEN jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji przeciwciała monoklonalne anty – H. pylori, reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut.

Charakterystyka:

Test Helicobacter Pylori jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią zasiedlającą ludzki żołądek. Test ten służy do określania obecności antygenów Helicobacter pylori w próbce kału. Pozytywny wynik testu wskazuje na obecność antygenów w organizmie. W związku z tym, że bakteria Helicobacter pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (takich, jak zapalenie błony śluzowej żołądka czy choroba wrzodowa), w przypadku niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego, zaleca się przeprowadzenie testu. Potwierdzenie zakażenia bakterią Helicobacter pylori umożliwi lekarzowi rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Wskazania do wykonania testu:

choroba wrzodowa żołądka,

zgaga,

niestrawność,

wzdęcia.

W szybkim wykryciu zakażenia Helicobacter pylori przydatny jest Test HELOCOBACTER ANTYGEN, czyli domowy test do sprawdzenia, czy w próbce badanego kału występują antygeny H pylori. Na obecność bakterii Helicobakter w organizmie wskazują konkretne dolegliwości, m.in. nudności, wzdęcia, bóle brzucha po posiłku, zgaga. Gdy przybierają one przewlekły charakter, zaleca się badanie w kierunku zakażenia. Domowa diagnostyka może zostać przeprowadzona o każdej porze, a do badania wystarczy próbka kału.

Helicobacter pylori to mikroaerofilna, gram-ujemna bakteria spiralna, której rezerwuarem jest człowiek. Jest ona główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (około 95% wrzodów dwunastnicy i 80% wrzodów żołądka). Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą pokarmową. W Polsce częstość infekcji H. pylori oceniana jest na 70-80% dorosłej populacji. Zakażenie H. pylori jest przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroby wrzodowej oraz raka gruczołowego żołądka i chłoniaka typu MALT. TEST HELICOBACTER ANTYGEN jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty – H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut.

Zawartość opakowania:

1 saszetka z testem kasetowym,

1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobierania próbki,

1 podkładka papierowa do pobrania próbki,

instrukcja użycia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium