MANUSAN płyn do dezynfekcji rąk i ciała (500ml)

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,99 zł 44.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: C0FC-81523

Opis

Płyn Manusan do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej rąk

500 ml

 

Wskazania

 • Do higienicznego i chirurgicznego mycia rąk oraz mycia ciała i włosów po kontakcie z chorymi, a także przed zabiegami leczniczymi, badaniem, kontakcie z zanieczyszczonymi przedmiotami i sprzętem,
 • Nie stosować u niemowląt i małych dzieci.

Właściwości

Produkt wykazuje wysoką aktywność przeciwdrobnoustrojową. Działa na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz grzyby.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Higienicze mycie rąk:Nanieść 3 ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie wpłukać wodą, a ręcze osuszyć jednorazowym ręcznikiem.

Chirurgiczne mycie rąk:Nanieść 3-5 ml preparatu za zwilożone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3 ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez conajmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci.

Mycie ciała i włosów:Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą.-

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować na uszkodzony naskórek. Nie stosować u osób nadwrażliwych (uczulonych) na substancję czynną lub środki powierzchniowo czynne.
 • Produktu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi, zawierającymi anionowe substancje powierzchniowo czynne. Nie stosować podchlorynów do prania bielizny, która miała kontakt z preparatem - ryzyko wystąpienia przebarwień.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego i pierwsza pomoc.

 • W kontakcie z oczami: zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, ból, wyzyko poważnego uszkodzenia oczu. Zanieczyszczone oczy przepłukać dokładnie wodą przez ok. 15 minut. Unikać silnego strumienia wody - ryzyko uszkodzenia rogówki. W przypadku wystąpienia podrażnienia skonsultować się z lekarzem okulistą;
 • Po połknięciu: ból brzucha, mdłości, wymioty. Należy wypłukać usta wodą. Nigdy nie podawać niczego do ust osobie nieprzytomnej. Nie wywoływać wymiotów. W razie potrzeby wezwać lekarza.
 • Po inhalacji: może powodować podrażnienie błon śluzowych układu oddechowego. Po narażeniu drogą oddechową: należy skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości. Wyprowadzić poszkodowanego na świeże powietrze, zapewnić ciepło i spokój.

Skład

Substancja czynna: Kwas d-glutonowy, związek z N ,N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2,4,11,13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0 [Zaw.:40g/l]

Zawiera: niejonowe środki powierzchniowo czynne (>30%), środki konserwujące, kompozycje zapachowe.

Uwagi

 • Pracować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Unikać zanieczyszczenia oczu. Przy prawidłowym obchodzeniu się z produktem nie są wymagane szczególne środki ostrożności.
 • Produkt do użytku zewnętrznego.
 • Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.
 • Unikać uwolniania do środowiska. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady zgodnie z krajowymi przepisami.
 • Chronić przed dziećmi oraz bezpośrednim nasłonecznieniem.
 • Nie przechowywać razem z artykułami żywnościowymi oraz paszami dla zwierząt.
 • Przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 142B

02-305 Warszawa

 

Numer serii: 13681

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium