DICOPEG JUNIOR free od 6m. saszetki 30 szt.

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,59 zł 40.59
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 350A-36953

Opis

Skład

1 saszetka zawiera 5 g Makrogolu 3350

Działanie

DICOPEG JUNIOR FREE jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach, nie podrażnia błony śluzowej i jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. DICOPEG JUNIOR FREE jest szczególnie wskazany w przypadku przewlekłego zaparcia oraz w sporadycznych przypadkach nieregularnej pracy jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym, DICOPEG JUNIOR FREE zmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnianie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

DICOPEG JUNIOR FREE jest wyrobem medycznym mającym postać proszku do sporządzania roztworu doustnego.

Przeciwwskazanie

Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Stosowanie preparatu nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol (glikol polietylenowy). Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit.

Pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanych dawek: w przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle i wzdęcia. Ponadto może wystąpić biegunka powodująca zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej wywołane nadmiernym wypróżnieniem. W przypadku podejrzenia spożycia nadmiernej ilości preparatu należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować DICOPEGU JUNIOR FREE dłużej niż 30 dni, jeśli zaparcia nie ustąpiły należy skontaktować się z lekarzem.

Podczas leczenia DICOPEGIEM JUNIOR FREE zaleca się przestrzeganie odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego, który pozwoli uniknąć odwodnienia. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Stosowanie

Zalecane dawkowanie: Dawka u dzieci pomiędzy 6. miesiącem a 2. rokiem życia (o wadze do 12 kg): 1-2 saszetki dziennie Dawka u dzieci pomiędzy 2. a 11. rokiem życia (o wadze od 12 kg do 20 kg): 2-4 saszetki dziennie Dawka u dzieci w wieku powyżej 11. roku życia (o wadze > 20 kg): 2-6 saszetek dziennie

Zaleca się zażywać DICOPEG JUNIOR FREE w długich odstępach czasu od posiłków. Dawka może być odpowiednio zwiększana lub zmniejszana w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na preparat. Prawidłową dawkę dzienną należy określić w oparciu o wagę dziecka i stopień zaparcia. W każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem. Podawać małym dzieciom tylko w oparciu o wskazania lekarza. Produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości płynu może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez 24 godziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl