Produkt dnia
SVR TOPIALYSE krem do rąk (50 ml)
SVR TOPIALYSE krem do rąk (50 ml)
7,89 zł
szt.

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym - Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy (10sasz)

Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12,99 zł 12.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis


CO TO JEST COLDREX MAXGRIP I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE ?

Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (paracetamol w maksymalnej dawce), obkurczajacym naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszającym przekrwienie, udrożniającym nos i zatoki - (fenylefryna) i uzupełniającym niedobory witaminy C (kwas askorbowy).



Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.



SKŁAD

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharozę, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, skrobię kukurydzianą, cyklaminian sodu, sacharynian sodu, bezwodną krzemionkę koloidalną, aromat cytrynowy, naturalną kurkuminę



ZANIM ZASTOSUJE SIĘ COLDREX MAXGRIP

Nie należy stosować preparatu Coldrex MaxGrip w razie nadwrażliwości na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub inne składniki leku oraz w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób serca.



Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.



ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ STOSUJĄC COLDREX MAXGRIP

U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Stosowanie preparatu u dzieci

Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.



Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Coldrex MaxGrip nie powoduje senności i nie wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.



Stosowanie innych leków

Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku zażywania takich preparatów jak metoklopramid, dromperydon, cholestyramina, warfaryna.



JAK STOSOWAĆ COLDREX MAXGRIP ?

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

Jedna saszetka preparatu Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - preparatu Coldrex MaxGrip nie należy stosować dłużej niż siedem dni.



Sposób podawania

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.

Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dolać zimnej wody lub dosłodzić.



Nie stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie i przeziębieniu, leków udrożniających nos oraz innych preparatów zawierających paracetamol.



W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana

W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek preparatu w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko opóźnionego, poważnego uszkodzenia wątroby.



Możliwe działania niepożądane

Lek Coldrex MaxGrip stosowany zgodnie z zaleceniami jest dobrze tolerowany.



Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl