Pielęgnacja suchej skóry u dziecka

Chcąc zadbać o kondycję i zdrowie swojego maleństwa, należy zapewnić mu odpowiednią pielęgnację. Bardzo często u małych dzieci pojawia się problem suchej skóry. W takiej sytuacji bardzo ważne jest pamiętanie o odpowiednim dbaniu o nią oraz zapewnieniu jej optymalnej ochrony. Tylko w ten sposób można zapewnić dziecku komfort i zadbać o jego zdrowie.

Po czym poznać problem u swojego dziecka?

W takiej sytuacji skóra często bywa szorstka w dotyku, napięta, a do tego zaczerwieniona. Bardzo często wykazuje skłonność do podrażnień i łuszczenia się. Jeśli obserwujemy takie objawy u swojego dziecka, warto przeprowadzić odpowiednia pielęgnację.

Kosmetyki odżywcze

Kluczem jest tutaj dobranie odpowiednich kosmetyków. Ważne by wybierać preparaty przeznaczone do tego typu skóry. Tylko one będą w stanie odbudować barierę ochronną i chronić przed podrażnieniami.

Podczas wyboru środków do pielęgnacji dla swojego dziecka, warto szczególną uwagę zwrócić na ich skład. Najlepiej, jeśli będą zawierały jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Można zdecydować się np. na środki na bazie oliwy z oliwek, wosku pszczelego, wody różanej lub innych naturalnych składników. Należy wybierać produkty, które będą odżywiać oraz zapewniać nawilżenie. W ten sposób stanie się ona odporna na czynniki zewnętrzne, a do tego gładka oraz miękka.

Pielęgnacja skóry dziecka

Balsamy do pielęgnacji warto stosować codziennie, najlepiej tuż po kąpieli. Warto także unikać czynników, które stanowią zagrożenie dla suchej skóry dziecka. Istotne jest powstrzymanie się od zbyt długich kąpieli dziecka, ponieważ będą one dodatkowo działały przesuszająco.

Pamiętajmy, by wystrzegać się zbyt wysokiej temperatury wewnątrz pomieszczeń, w których dziecko przebywa. Warto unikać także klimatyzacji, ponieważ wysusza ona powietrze. Negatywny wpływ mają również mrozy i watry. W chłodniejsze dni trzeba także uważać, by nie przegrzewać maleństwa.

W przypadku, gdy dziecko ma suchą skórę, należy wybierać dla niego ubranka wykonane z delikatnych i naturalnych tkanin, które nie będą działać podrażniająco.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl